Technologia

WYLEWKI

Wylewki wykonywane są za pomocą agregatu tzw. mixokreta. Do zasypnika w odpowiednich proporcjach wsypywany jest piasek, cement, dodatki oraz dolewana woda. Następnie wszystko jest dokładnie mieszane i za pomocą ciśnienia, wężami podawane w miejsce, w którym ma być wykonana wylewka.

Wylewka cementowa potocznie zwana maszynową lub z mixokreta standardowo ma grubość 5 cm i składa się z cementu, piasku, wody, włókna polipropylenowego, plastyfikatora w przypadku wylewek kładzionych na ogrzewaniu podłogowym.

Podłoże pod wylewką składa się z foli stanowiącej hydroizolację oraz styropianu będącego termoizolacją (jego grubość uzależniona jest od rodzaju pomieszczenia oraz wysokości do np. drzwi).

Ponadto, aby uzyskać dystanse od ścian stosuje się taśmę dylatacyjną standardowo o wysokości 10 cm i grubości 5 mm. Dla wzmocnienia wylewki w pomieszczeniach, w których będzie ona mocno obciążona np. garaż stosuje się maty zbrojeniowe.

Przed wykonaniem wylewki nanoszone są poziomy za pomocą szlaufwagi elektronicznej. Pozwala to na uzyskanie jednej płaszczyzny na całej powierzchni np. na piętrze. Jest to bardzo ważne, gdyż później w domu nie ma progów a ponadto dobrze wypoziomowana wylewka pozwala zastosować minimalną ilość np. kleju przy kładzeniu płytek.

Wylewka po jej zaciągnięciu jest zacierana mechanicznie, dzięki czemu nie pyli i nadaje się pod każdy rodzaj pokrycia.

TYNKI

Tynki cementowo wapienne wykonywane są w sposób tradycyjny. W pierwszej kolejności na ściany nanoszony jest szpryc, następnie ustawiane są listwy, po których ściągany jest tynk. Na koniec tynk jest gąbkowany w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Możliwe jest również na koniec naniesienie na tynk piasku kwarcytowego, przez co uzyskuje się powierzchnię, której nie trzeba szpachlować.

Copyright © Wylewki mixokretem MICH-MIX

Realizacja: robofix.eu